Викинг елиминира Минчев и компания

Норвежкият Викинг елиминира чешкия гранд Спарта (Прага) от евротурнирите. Скандинавците се наложиха с 2:1 в реванша от втория предварителен кръг на турнира Лига на конференциите, като това е и общият резултат, тъй като двубоят в Прага завърши 0:0.

Успехът за домакините дойде драматично. Чехите откриха в 42-ата минута чрез Зелени. В самия край на полувремето Виляр Веватне изравни и не позволи на гостите да се оттеглят в комфортно психологическо състояние на почивката.

През второто полувреме играта беше много равностойна, но в добавеното време резервата Викстол донесе успеха и класирането на Викинг.

Българският футболист Мартин Минчев започна от резервната скамейка и се появи в игра в 74-ата минута.