Илия Груев дебютира като титуляр в Бундеслигата при ново равенство на Вердер

Младежкият национал на България Илия Груев записа своя дебют като титуляр в Бундеслигата. 22-годишният дефанзивен халф започна от първата минута и остана на терена до 84-ата при домакинското реми 2:2 на неговия Вердер (Бремен) срещу Щутгарт в двубой от втория кръг на немския елит.

Мачът стартира отлично за „бременските музиканти“, които поведоха още в четвъртата минута. Тогава Антони Юнг центрира към Никлас Фюлкруг, който с глава даде аванс на домакините. Само пет минути по-късно нападателят можеше да отбележи втория си гол в срещата, но този път гредата спря удара му от дистанция. Вместо това швабите изравниха в 38-ата минута, когато Ватару Ендо се разписа със страхотен шут от дъгата на наказателното поле. През втората част гостите създадоха повече положения и така в 77-ата минута стигнаха до пълния обрат в двубоя. Тогава Саша Калайджич направи втората си асистенция за деня, което позволи на Силас Вамангитука да вкара със своя изстрел. Победата на Щутгарт обаче им се изплъзна в последните секунди на добавеното време, тъй като резервата Оливър Бърк успя да отбележи попадение, с което донесе равенството в мача.

Това е второ поредно реми за Вердер от началото на сезона в Бундеслигата, след като в миналия кръг тимът отново завърши 2:2, но срещу Волфсбург. За Щутгарт равенството също е второ, но в миналия мач то беше 1:1 срещу РБ Лайпциг.

Снимки: Imago