Дебютен гол и блестящ вратар лишиха РБ Лайпциг от победа срещу Щутгарт

Отборите на РБ Лайпциг и Щутгарт завършиха наравно 1:1 на “Мерцедес-Бенц Арена” в откриващия си двубой от новия сезон на Бундеслигата.

Мачът започна обещаващо за “биковете”, които поведоха още в 8-ата минута. Тогава тяхната звезда Кристофър Нкунку беше точен след асистенция на Дани Олмо. В 18-ата минута Силас Вамангитука се пребори с Вили Орбан, но шутът му мина покрай вратата. Все пак домакините успяха да изравнят в 31-ата минута. Тогава 20-годишният халф Науиру Амада комбинира със Саша Калайджич и се разписа с изстрел от границата на наказателното поле за своя първи гол в Бундеслигата. Секунди преди почивката Константинос Мавропанос можеше да донесе пълен обрат в срещата, след като пробва далечен удар, който обаче беше спрян от гредата.

През втората част гостите изцяло доминираха, но така и не стигнаха до победно попадение благодарение на блестящите изяви на Флориан Мюлер. Така например в 66-ата минута Андре Силва намери Нкунку на чудесна позиция, но вратарят отрази неговия шут. В 72-ата минута пък Орбан стреля опасно с глава, но и неговият удар беше избит от Мюлер, който съхрани точката за Щутгарт.

Снимки: Gettyimages