Късен гол спаси Волфсбург срещу Вердер, Груев така и не влезе в игра

Отборите на Волфсбург и Вердер (Бремен) завършиха наравно 2:2 на “Фолксваген Арена” във вълнуващ двубой от първия кръг на Бундеслигата. За гостите цял мач на пейката записа младежкият ни национал Илия Груев.

Мачът започна много вълнуващо, като още преди 25-ата минута бяха отбелязани три гола. Домакините първи стигнаха до попадение в 11-ата минута, когато Патрик Вимер пусна опасен пас за Лукас Нмеча, който прехвърли вратаря с прекрасен удар. Десет минути по-късно Никлас Фюлкруг реши да изненада другия страж и успя да изравни резултата с далечен удар. Само две минути по-късно Леонардо Битенкурт направи обрата пълен, разписвайки се с глава след центриране на Марвин Дукш. “Вълците” все пак се отърваха от загубата с попадение в 84-ата минута, когато при заучено изпълнение на корнер в крайна сметка топката стигна до Жозуа Гилавоги, който я прати в противниковата мрежа за крайното 2:2.

Снимки: Imago