Факел и Урал останаха без победа

Факел и Урал направиха 0:0 в първи мач от 5-ия кръг на РПЛ. Домакините, които са новаци в елита, бяха по-активни, но не можаха да зарадват феновете във Воронеж с така чаканата победа. Урал пък нямаше точка до момента и със сигурност е тимът, който е останал по-доволен от нулевото равенство.

На няколко пъти преди почивката футболистите на Факел успяха да стигнат до опасни удари към вратата на Иля Помазун, но опитният страж внимаваше и със спасяванията си имаше основна заслуга за това Урал да не загуби. Тимът от Екатеринбург разчиташе основно на румънеца Ерик Бикфалви, но той бе добре пазен.

В 76-ата минута Бикфалви съумя да се измъкне от защитата на домакините, но ударът му с глава срещна гредата. Малко след това голмайсторът на Факел Максим Максимов скочи най-високо в наказателното поле и насочи топката към далечния ъгъл, но Помазун се разтегна и със сетни сили изби в корнер.