Урал остана без точка и след третия кръг

Краснодар се наложи с 3:1 над Урал при визитата си в Екатеринбург и записа първа победа от началото на сезона в руската Премиер лига. Едуард Сперцян беше над всички за "биковете", като вкара два от головете. Урал регистрира трето поредно поражение и остава на дъното в класирането. Единственият друг отбор без спечелена точка е Торпедо (Москва).

Сперцян имаше участие и в първия гол за Краснодар, отбелязан от защитника Сергей Бородин в 28-ата минута. През втората част гостите получиха дузпа за нарушение на Алексей Герасимов и Сперцян удвои, а в 74-ата минута младата звезда на Краснодар отново беше точен от бялата точка. Силите на домакините стигнаха само за почетно попадение на Алексей Каштанов в добавеното време.

В следващия кръг Урал ще посрещне Спартак (Москва), а Краснодар ще е домакин на Локомотив (Москва).

Начело до момента е ЦСКА (Москва) с пълен актив от 6 точки. В неделя "армейците" ще гостуват на Нижний Новгород.