Карабах отстрани швейцарския шампион

Цюрих и Карабах направиха 2:2 след продължения в мач-реванш от втория предварителен кръг на Шампионската лига. Този резултат класира напред тима от Азербайджан, който спечели първата среща с 3:2. За Цюрих на резервната скамейка остана бившият защитник на ЦСКА - София Карол Метс, а в групата на Карабах беше миналият през Черно море Леандро Андраде, но и той не се появи в игра.

Двубоят на "Летцигрунд" стартира по-добре за домакините и те поведоха още в 4-ата минута след автогол на Максим Медведев. Ричард можеше да изравни в 7-ата минута, но стражът на Цюрих Яник Брехер изби в корнер. До почивката швейцарците имаха още едно чисто положение, пропуснато от Антонио Маркезано.

В 56-ата минута Кади от Карабах се оказа на точното място в наказателното поле и се разписа за 1:1. Цюрих отговори с постоянни атаки и дълбоко в добавеното време стигна до гол на Иван Сантини, който прати мача в продължения. В тях грешка в защитата на швейцарците в 98-ата минута доведе до попадение на Овусу, което класира Карабах.

В следващия кръг шампионът на Азербайджан ще се изправи срещу победителя от двойката Слован (Братислава) - Ференцварош.