Звездите на Левски разпиляха Етър

Левски прегази Етър с 5:0 в последната си проверка преди старта на сезон 2022/2023. След като първото полувреме завърши без голове, звездите на столичани донесоха успеха през втората част. Уелтон откри резултата в 58-ата, а Роналдо удвои в 64-ата минута. Отново Роналдо се разписа в 71-ата, като интересното, че и двамата влязоха като резерви. Последните два гола бяха дело на Билал Бари, който се разписа в 82-ата и 93-ата минута и стана голмайстор в подготвителния период с шест попадения. Включването на Уелтон бе много силно и бразилецът участваше в три от попаденията на Левски, а също така даде свежест и скорост в атаката на тима. Това беше генерална репетиция за "сините" преди двубоя с ЦСКА 1948 от първия кръг на efbet Лига.

Както е известно, “сините” стартират първенството в efbet Лига тази събота срещу ЦСКА 1948 на Любослав Пенев. Именно поради това Станимир Стоилов пусна в игра минимум по едно полувреме своите евентуални титуляри за мача с “червените”. Ивелин Попов все още е контузен и гледа мача от трибуните.

26 Левски - Етър

Мъри остави тримата си бразилци - Уелтон, Роналдо и Цунами, както и Сонко Сундберг извън стартовите 11. Капитанът Николай Михайлов бе вратар, а пред него бяха Блажевич, Ван дер Каап, Кордоба и Галчев. Националите Андриан Краев и Филип Кръстев бяха опорни халфове, а Марин Петков, Асен Митков и Илиян Стефанов помагаха на Билал Бари.

Марин Петков пропусна първата добра възможност в мача, като не успя да се разпише сам срещу вратаря Нисторов. Подобно на предната си проверка с Локо (Сф) столичани не впечатляваха, а в средата на първата част Живко Петков пробва рефлекса на Ники Михайлов. Таранът с хубав удар от въздуха бе близо до попадение, но националният вратар плонжира и изби от долния десен ъгъл.

Деветката на Етър можеше да вкара и в 34-ата минута от пряк свободен удар. Той стреля силно, а Михайлов изби в корнер. Няколко минути след това пък Илиян Стефанов от няколко метра прати топката над гредата. Преди края на първата част Бари също пробва своя късмет след центриране от корнер, но без успех.

На почивката Стоилов направи пет промени, като пусна Уелтон, Роналдо, Цунами, Сундберг и Андреев, които замениха Петков, Блажевич, Каап, Галчев и Михайлов.

Това даде резултат и Уелтон веднага пробва силен изстрел над вратата. В 58-ата минута падна и гол. Роналдо стартира контраатака на "сините", като подаде на Уелтон, който финтира бранител и стреля, топката рикошира в Олег Димитров и влезе в мрежата за 1:0.

Бразилското крило бе в основата и на второто попадение на "сините", което дойде в 64-ата минута. Лявото крило проби и подаде на Стефанов, който не успя да нанесе удар, но връхлитащият Роналдо без проблем удвои с левия крак.

Новото попълнение на "сините" бе тежко изритан от Калоян Митев. Играчът на гостите получи заслужен жълт картон, а Роналдо - лекарска намеса, но въпреки това продължи мача. Буквално след завръщането си на терена вкара и за 3:0.

Уелтон стреля, но последва рикошет и коженото кълбо попадна в Роналдо, който с диагонален изстрел се разписа в 71-ата минута. Това бе неговото пето попадение през това лято. Секунди по-късно той беше близо и до първия си хеттрик със синята фланелка. Този път вратарят Станислав Нисторов с отличен рефлекс изби в ъглов удар. В същото време дебют за 26-кратните шампиони направи и Нейтън Олдър, влязъл като опорен халф.

Таранът на "сините" Бари също се разписа в 82-ата минута, като засече хубаво подаване на Стефанов по земята. Така той увеличи преднината на 4:0.

Буквално в последните секунди на мача Бари вкара и шестото си попадение това лято, ставайки еднолично голмайстор на "сините" в подготовката. Отново заслугата бе на Уелтон, който преодоля двама защитници на Етър по дясното крило, след което сервира топката пред голлинията на Бари. Рикошет в играч на гостите улесни още повече бившия нападател на Монтана и той оформи крайното 5:0.

Така играчите Левски завършиха своята подготовка с едно равенство и четири поредни победи в контролните срещи. Столичани първо завършиха 1:1 със Септември (София) в нестандартната проверка от 60 минути, след което победиха с 2:1 Пирин (Благоевград), с 3:1 северномакедонския Академия Пандев и отново с 2:1 Локомотив (София), преди да постигнат най-големия си успех с 5:0 над Етър.

Над 1000 фенове на отбора бяха по трибуните и изпратиха със скандирания своите любимци, които след няколко дни започват официалните си мачове за сезона.

ЛЕВСКИ 5:0 ЕТЪР
1:0 Уелтон (58)
2:0 Роналдо (64)
3:0 Роналдо (71)
4:0 Билал Бари (82)
5:0 Билал Бари (90)

ЛЕВСКИ: Николай Михайлов, Анте Блажевич, Килиан ван дер Каап, Хосе Кордоба, Патрик-Габриел Галчев, Андриан Краев, Филип Кръстев, Асен Митков, Илиян Стефанов, Марин Петков, Билал Бари

Резерви: Пламен Андреев, Нейтън Олдър, Цунами, Георги Миланов, Преслав Бачев, Уелтон, Роналдо, Сонко Сундберг, Александър Божилов, Денис Динев, Антоан Стоянов
Треньор: Станимир Стоилов

ЕТЪР: Станислав Нисторов, Кольо Станев, Калоян Митев, Мариян Иванов, Христо Митев, Яни Пехливанов, Николай Янков, Мартин Моран, Евгений Илиев, Олег Димитров, Живко Петков

Резерви: Ангел Мартинов, Север Алиев, Кристиян Кънчев, Даниел-Виктор Кънчев, Калоян Ненчев, Борислав Трендафилов
Треньор: Емануил Луканов

Левски не би новак в дебюта на Попето, Роналдо и Блажевич
Два гола на Роналдо донесоха първа победа на Левски
Силен Левски прегази Академия Пандев! "Сините" спечелиха трофея "Георги Соколов"