Очаквайте: Отново е време за дерби! Ще видим ли нов триумф на "червените" или този път победата ще е за Левски - на живо със стартовите състави

Силен Левски прегази Академия Пандев! "Сините" спечелиха трофея "Георги Соколов"

Отборът на Левски вдигна трофея "Георги Соколов"! Играчите на Станимир Стоилов постигнаха категоричен успех с 3:1 над Академия Пандев в третата контрола за тима от началото на подготовката. Попаденията за "сините" реализираха Роналдо (6) и Билал Бари (34, 70). Точен за гостите бе Сашко Пандев (82).

В предишните контроли Левски завърши 1:1 срещу Септември (София), където мачът бе в странен формат и не бе пълни 90 минути. Във втората проверка от подготовката столичани надиграха с 2:1 Пирин (Благоевград)

Старши треньорът Станимир Стоилов стартира двубоя с Академия Пандев с Николай Михайлов на вратата. В защита действаха Блажевич, Сундберг, Кордоба и Цунами. В центъра на терена оперираха Филип Кръстев и Георги Миланов. Пред тях пък играха Роналдо и Уелтон, а на върха на атаката бе Ивелин Попов.

26 Левски - Академия Пандев

Първата интересна ситуация в проверката дойде още във втората минута. Илиян Стефанов пробва удар с левия крак от границата на наказателното поле, но топката не намери очертанията на вратата на гостите. Две минути по-късно Ивелин Попов центрира от корнер на втора греда към Роналдо, който отправи удар с глава, но право в ръцете на Марио Йовановски.

В 6-ата минута "сините" стигнаха до първия гол. Уелтон се измъкна перфектно по левия фланг, след което насочи остро подаване успоредно на голлинията към Роналдо. Бразилският нападател засече и от няколко метра нямаше как да пропусне да вкара своя трети гол от началото на подготовката.

В 10-ата минута дойде и лоша новина за Станимир Стоилов. Новата звезда на отбора Ивелин Попов получи травма и бе заменен от Билал Бари

В 16-ата минута Никола Шарковски засече от воле центриране от десния фланг, но кълбото премина далеч от целта.

Десет минути по-късно Илиян Стефанов се справи с двама бранители на Академия Пандев, след което подаде в наказателното поле към Уелтон, който стреля, но топката се отби в горната греда. Последва добавка на бразилеца с глава, но право в ръцете на Марио Йовановски.

В 34-ата минута футболистите на Левски стигнаха до втори гол. Крайният бранител Анте Блажевич достави отлично центриране в наказателното поле към Билал Бари. Той бе оставен непокрит и с глава майсторски матира стража на гостите.

Малко преди края на първата част Уелтон също пробва да се разпише с удар с десния крак от далечна дистанция, но топката попадна право в ръцете на Марио Йовановски.

Първата опасност за второто полувреме бе пред вратата на Левски. Марко Георгиевски отправи удар с глава от близка дистанция, но топката премина над вратата.

Отговорът на "сините" не закъсня. Столичани направиха бърза контраатака, в която Уелтон излезе очи в очи с резервния страж Филип Купанов, който с крак успя да парира удара на бразилеца. Секунди по-късно отново той шутира технично след подаване на Марин Петков, но този път над целта.

В 65-ата минута Марин Петков отправи мощен шут с левия крак, но не успя да затрудни вратаря на Академия Пандев.

Пет минути по-късно Левски стигна и до трето попадение. Асен Митков центрира от ъглов удар в наказателното поле, където Андриан Краев стреля с глава, но опитът му бе блокиран. Последва още едно изпълнение с глава на българския национал, което се получи като подаване за непокрития Билал Бари, а той не сбърка от близка дистанция да забие своя втори гол в мача.

В 82-ата минута Сашко Пандев вкара един гол във вратата на Пламен Андреев. Братът на Горан Пандев получи пас от Зоран Ивановски, след което без проблем наказа младия вратар на "сините".

До края на срещата футболистите на Левски контролираха нещата на терена и логично стигнаха до трофея "Георги Соколов".

ЛЕВСКИ - АКАДЕМИЯ ПАНДЕВ 3:1

1:0 Роналдо (6)
2:0 Бари (34)
3:0 Бари (70)
3:1 Пандев (82)

Стартови състави:

Левски: 13. Николай Михайлов, 21. Анте Блажевич, 23. Сонко Сундберг, 33. Хосе Кордоба, 6. Цунами, 7. Георги Миланов, 30. Филип Кръстев, 14. Илиян Стефанов, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 10. Ивелин Попов

Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан ван дер Каап, 8. Андриан Краев, 16. Преслав Бачев, 19. Билал Бари, 22. Патрик-Габриел Галчев, 27. Асен Митков, 34. Александър Божилов, 39. Денис Динев, 71. Антоан Стоянов, 88. Марин Петков

Академия Пандев: 12. Марио Йовановски, 15. Душан Йокович, 4. Диме Димов, 3. Коста Манев, 30. Никола Шарковски, 28. Мартин Георгиевски, 11. Оусман Маронг, 23. Боян Димовски, 21. Димитър Митровски, 10. Кристиян Велиновски, 9. Марко Георгиевски

Резерви: 92. Филип Купанов, 1. Марко Алчевски, 16. Давид Бошевски, 6. Спасе Терзиев, 20. Зоран Ивановски, 22. Горан Томовски, 31. Амос Дадет, 8. Иле Донов, 99. Ване Кръстевски, 17. Джеймс Амасихоху, 19. Сашко Пандев, 7. Димитър Трайков, 14. Кире Стоянов, 2. Мирче Стоилов, 5. Томче Илиев

Снимки: Борислав Цветанов