Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Левски обърна Локо (Сф) на "Герена"

Отборът на Левски надви Локомотив (София) с 2:1 след обрат на "Георги Аспарухов" и постигна трета поредна победа в контролите. Красимир Милошев бе точен в 9-ата минута за гостите, а Марин Петков изравни в последната секунда на продължението, дадено в края на първата част. Билал Бари с красив акробатичен изстрел донесе пълен обрат в 84-ата минута. Това бе четвъртата проверка на "сините" от лятната подготовка.

В предните мачове столичани завършиха наравно 1:1 със Септември (София), а след това победиха Пирин (Благоевград) с 2:1 и Академия Пандев с 3:1. Именно след последната проверка обаче наставникът на Левски Станимир Стоилов не остана доволен от играта в защита и отправи последно предупреждение към част от футболистите.

За днешната контрола Мъри не разчиташе на получилия травма срещу северномакедонците Ивелин Попов, който ще отсъства около 2-3 седмици, както и на друго от новите попълнения - Анте Блажевич, и привлечения преди часове Нейтън Олдър. Билал Бари, Хосе Кордоба и Филип Кръстев бяха резерви.

Ники Михайлов бе вратар, а Галчев, Ван дер Каап, Сонко Сундберг и Цунами започнаха в отбрана. Националите Андриан Краев и Георги Миланов бяха опорни халфове, а Роналдо, Уелтон и Илиян Стефанов действаха зад Марин Петков.

Тимът, воден от Станислав Генчев, записа по една победа и загуба, съответно срещу Литекс (4:2) и ЦСКА 1948 (0:3). Младият треньор стартира с Александър Любенов под рамката, Ивайло Найденов, Алан Диас, Матеус и Мики Орачев в защита. Божидар Кацаров и капитанът Красимир Милошев бяха пред тях, а Симеон Славчев, Франса и Димо Бакалов помагаха на Димитър Митков в предни позиции

15 Левски - Локомотив (София)

Пред около 1000 зрители и много топло време двата тима стартираха на бавни обороти. В 9-ата минута след изчистване пред голлинията на Цунами топката остана във владеене на “железничарите”, които поведоха с хубав диагонален изстрел на Милошев. Капитанът на “червено-черните” прати топката в долния десен ъгъл на Михайлов.

Играчите на Стоилов опитаха да реагират, но играеха доста бавно и не успяваха да доминират. Роналдо в 23-ата минута пропусна да изравни от добра позиция. Бразилецът стреля от въздуха, но без да уцели вратата от няколко метра. Две минути по-късно Любенов изби опасен изстрел на Уелтон. В края на първата част Уелтон отново пробва рефлекса на Любенов, а Роналдо не успя да стигне до топката и да се разпише при добавката.

Буквално в последната секунда на първата част Марин Петков изравни след самостоятелен пробив отдясно и прати коженото кълбо в близкия ъгъл на Любенов.

През втората част бяха направени много смени, но чисти положения липсваха. Един път вратарят на гостите сбърка, но Роналдо не успя да се възползва и стражът на Локото се размина с гол в своята врата. Марин Петков пропусна да донесе пълен обрат с изстрел извън вратата.

В 84-ата минута обаче акробатичен изстрел на Бари донесе победата на Левски след центриране на Антоан Стоянов. Таранът вкара красиво попадение, което е негово четвърто през тази подготовка, а интересното е, че всичките бяха реализирани на “Герена”.

Малко преди края юношата на “червено-черните” Валентин Николов пропусна да изравни и така да се разпише във втора поредна контрола на “Герена”, където миналата година донесе победата с 1:0.

Играчите на Мъри приемат Етър на 5 юли в последната си проверка преди старта на сезона срещу ЦСКА 1948 на 9 юли.

Тимът на Станислав Генчев може да е доволен най-вече от първата част, в която затрудниха чувствително "сините" и пропуснаха да се приберат на почивка с преднина.

ЛЕВСКИ 2:1 ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ)
0:1 Милошев (9)
1:1 Петков (45)
2:1 Бари (84)

ЛЕВСКИ: 13. Михайлов, 22. Галчев, 23. Сундберг, 5. Ван дер Каап, 6. Цунами, 8. Краев, 7. Миланов, 14. Стефанов, 18. Роналдо, 17. Уелтон, 88. Петков
Резерви:1. Пламен Андреев, 19. Билал Бари, 27. Асен Митков, 30. Филип Кръстев, 33. Хосе Кордоба, 34. Александър Божилов, 36. Слави Чакъров, 38. Антон Иванов, 39. Денис Динев, 41. Васил Василев, 71. Антоан Стоянов

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 22. Ивайло Найденов, 33. Алан Диас, 89. Матеус, 4. Мики Орачев, 44. Божидар Кацаров, 26. Красимир Милошев, 8. Симеон Славчев, 11. Франса, 70. Димо Бакалов, 45. Димитър Митков
Резерви: 1. Дамян Дамянов, 13. Селсо Рапосо, 15. Лука Иванов, 10. Валентин Николов, 9. Илия Димитров, 3. Марио Петков, 18. Християн Чипев, Винисиус, Теодор Георгиев, Габриел Иванов

Снимки: Борислав Трошев