Левски не би новак в дебюта на Попето, Роналдо и Блажевич

Отборите на Левски и Септември (София) завършиха при резултат 1:1 в първата контрола на "сините" от лятната подготовка. Двубоят се проведе на "Виваком Арена – Георги Аспарухов" пред над 1000 зрители, които станаха свидетели на странен формат от от две полувремена, първото от 25 минути, а второто от 35 минути. Причината за това бяха здравословни проблеми в тима на гостите. Тараните Марио Илиевски и Билал Бари бяха точни след почивката. Ивелин Попов, Роналдо и Анте Блажевич пък направиха  дебют със синята фланелка.

Треньорът Станимир Стоилов заложи на стартов състав на "сините", който бе изграден изцяло от юноши на клуба. Капитан на гостите, където също имаше доста юноши от първата минута, бе аплодираният от над 1000 сини фенове Валери Божинов.

26 Контрола - Левски - Септемрви (София)

Този мач бе добра възможност и за Септември да се ориентира къде се намира в подготовката си за новия сезон и доколко тимът е готов за предизвикателството да играе в елита. Входът за мача бе свободен, като бе отворен само сектор "А" на "Герена", докато Секторите "Б" и "Г" се подготвят от клуба за мача с ПАОК, като им се монтират седалки.

В 4-ата минута Левски организира добра атака чрез Антоан Стоянов. Той подаде страхотен пас зад гърба на защитата на Септември. Ивайло Марков надбяга бранителите, след което си нагласи топката на левия крак със залъгващо движение. Последва удар, който стражът Ивайло Илиев успя да отрази с плонж.

Септември отговори в 7-ата минута. Борислав Маринов надбяга левия бек на Левски, влезе в наказателното поле и потърси далечния ъгъл на вратата зад Йоан Загоров. Топката обаче премина покрай гредата. Секунди по-късно отново Маринов застраши вратата на "сините". Ударът му от далечната дистанция попадна право в ръцете на Загоров.

На почивката двамата треньори направиха много промени. Мъри остави само юношеските национали Асен Митков и Антоан Стоянов на терена, докато Пламен Андреев, Келиан ван дер Каап, Цунами, Уелтон, Хосе Кордоба, Билал Бари, Анте Блажевич, Ивелин Попов и Роналдо бяха останалите играчи в синьо. Последните трима направиха и дебют за 26-кратните шампиони.

Славко Матич също пусна доста от основните си играчи. Това бяха Димитър Шейтанов, Мартин Стоянов, Асен Георгиев, Мартин Стойчев, Миирза Делимеджац, Марио Илиевски и пристигналия от “Герена” Димитър Костадинов.

Още с първата си атака след подновяването на играта голмайсторът Илиевски бе точен с глава. Той засече хубаво центриране на Стойчев отдясно.

Последва реакция на “сините”, като Шейтанов първо спаси. След това Попов изведе майсторски Роналдо, който стреля покрай дясната греда. Малко по-късно Попов подаде на празна врата на Роналдо, като бразилецът не сбърка и прати топката в мрежата, но попадението бе отменено поради засада на Попов.

Бившият капитан на България бе доста активен в ролята на плеймейкър и в 37-ата минута с глава изведе Бари. Таранът надбяга своя пазач и очи в очи с Шейтанов прати коженото кълбо в долния десен ъгъл за 1:1. Това бе и първо попадение за Левски през подготовката на сезон 2022/2023 година.

Роналдо пропусна още една възможност да дебютира с гол, но въпреки това получи аплодисментите на публиката на два-три пъти.

Двата отбора се опитаха да стигнат до победата, като Костадинов на няколко пъти не успя да се разпише във вратата на Андреев. Последният от тях бе малко преди края, когато пристигналият от Македония Мартин Стоянов нацели гредата, а при добавката Костадинов стреля в аут от един метър.

Буквално при следващата атака Бари излезе сам срещу Шейтанов, но вратарят с отличен рефлекс изби, докато Ивелин Попов остана разочарован, че не бе потърсен на задната греда от своя съотборник, след като нахлуваше на скорост. Така контролата от 60 минути завърши без победител 1:1.

На трибуните бяха забелязани бившите треньори на Левски Кирил Ивков, Николай Митов и Живко Миланов, който бе в компанията на Станислав Генчев, с когото водят Локомотив (София). Агентът Джери Перейра също бе на мача с няколко агенти от своята родина.

ЛЕВСКИ - СЕПТЕМВРИ 1:1
0:1 Илиевски (26)
1:1 Бари (37)

ЛЕВСКИ: 99. Йоан Загоров, 36. Марио Дадаков, 38. Димитър Андонов, 35. Денис Динев, 45. Александър Божилов, 71. Антоан Стоянов, 27. Асен Митков, 16. Преслав Бачев, 42. Антон Иванов, 41. Ивайло Марков, 37. Борислав Рупанов;

Резерви: 1. Пламен Андреев, 5. Келиан Ван Дер Каап, 6. Вендерсон Цунами, 10. Ивелин Попов, 17. Уелтон, 18. Роналдо, 19. Билал Бари, 21, Анте Блажевич, 33. Хосе Кордоба

СЕПТЕМВРИ: 12. Ивайло Илиев, 2. Захари Атанасов, 16. Кристиян Пешов, 26. Илия Миланов, 11. Мартин Ачков, 3. Виктор Зоров, 7. Айкут Рамадан, 20. Борислав Маринов, 17. Симеон Александров, 9. Валери Божинов, 13. Александър Петров;

Резерви: 21. Димитър Шейтанов, 24. Димитър Костадинов, 5. Мартин Стойчев, 14. Марио Илиевски, 8. Мартин Стоянов, 22. Асен Георгиев, 25. Миирза Делимеджац;

Снимки: Борислав Цветанов