Ейре обърка сметките на Украйна

Украйна не можа да победи за втори път Ейре в Лигата на нациите и мачът помежду им в Лодз завърши 1:1. Нейтън Колинс даде преднина на ирландците, а Артьом Довбик изравни за тима на Олександър Петраков, който е лидер в група 1 на Лига "В" с актив от 7 точки - една повече от Шотландия

През септември Украйна ще гостува на основния си конкурент за промоция в Лига "А", след което ще пътува до Армения, а в последния кръг отново ще премери сили с "гайдарите".

Украинците бързо преодоляха разочарованието след загубата от Уелс и пропуснатата възможност да се класират на Световното първенство. Отборът на Олександър Петраков направи силен старт в Лигата на нациите и взе 6 точки от мачовете с Ейре и Армения. На другия полюс беше представянето на ирландците, които загубиха последователно от Армения и Украйна, преди да разгромят с 3:0 Шотландия.

На вратата на Украйна застана дебютантът Дмитро Ризник, който нямаше много работа, но когато трябваше да се намесва, го направи със завидно спокойствие. Той обаче беше безпомощен в 31-ата минута след удара на Колинс, който се разписа за първи път с екипа на националния отбор.

Втората част започна с натиск на украинците и Довбик изравни след асистенция на Андрий Ярмоленко. В оставащите минути имаше и други положения пред вратата на Кевин Келъхър, но нов гол не падна и Ейре вече има 4 точки, с които остави на дъното в класирането на групата Армения.

В последните си два мача "детелините" ще гостуват на Шотландия и ще посрещнат Армения в опит да завършат минимум на третото място и да не изпаднат в Лига "С".

Снимки: Gettyimages