Украйна с убедителна победа

Украйна спечели и втория си мач в Лигата на нациите за този сезон. Тимът на Олександър Петраков победи Армения с 3:0 в Лодз, Полша. Украинците решиха мача през второто полувреме, когато паднаха и трети гола. Руслан Малиновски откри резултата в 61-ата минута, Олександър Караваев удвои в 77-ата, а шест минути преди края резервата Виталий Миколенко отбеляза третото попадение.

Украйна води в група 1 на Лига В с актив от шест точки. С три по-малко има Шотландия, но британците са изиграли само един мач.

През първото полувреме украинците доминираха, но като цяло бяха ограничени до удари от дистанция. Яремчук стреля право във вратаря, а Малиновски не намери целта. В 27-ата минута Циганков отправи хубав удар, но вратарят успя да го отрази. Малко преди почивката Шарапенко стреля неточно от добра позиция.

В началото на втората част Армения стигна до една от малкото си възможност, но Пятов реагира добре. След час игра Караваев проби отдясно и намери Малиновски, който стреля от границата на наказателното поле и откри резултата. След почивката Украйна имаше контрол и след първия гол заигра още по-спокойно. Караваев удвои аванса на украинците в 77-ата минута. Влезлият като резерва Миколенко пък се възползва от грешка в защитата и направи резултата 3:0, след като бранител изрита топката в крака му в опит да изчисти.