Куриозен гол донесе победата на Украйна срещу Ирландия

Украйна започна с победа участието си в тазгодишното издание на Лигата на нациите. Възпитаниците на Олександър Петраков бързо забравиха разочарованието от загубения бараж за класиране на Световното първенство и се наложиха с 1:0 като гост на Ирландия. Срещата бе от втория кръг в група 1 на Лига "В".

Украйна можеше да поведе в 38-ата минута, но изключително красив гол на Тарас Качараба бе отменен заради засада. Домбик получи на фланга и върна топката към Качараба, който пребори прекия си пазач и с техничен удар прати топката неспасяемо във вратата, но след намесата на ВАР попадението не бе зачетено.

В 47-ата минута обаче гостите все пак поведоха в резултата с доста куриозен гол. Виктор Циганков центрира остро от фаул, няколко играчи се разминаха с топката, която се озова във вратата за 0:1.

Това се оказа и единственият гол в мача и Украйна ликува с първите си три точки, като за момента се намира на 2-рото място във временното класиране, като има и мач по-малко. Ирландия остава на дъното с нулев актив след два изиграни мача.