Дания лесно сломи съпротивата на Австрия

Дания постигна трета победа от 4 мача в Лигата на нациите и оглавява класирането в група 1 на Лига "А". Датчаните спечелиха с 2:0 домакинството си на Австрия, като нито за миг не оставиха съмнение в превъзходството си. Головете паднаха още до почивката и бяха дело на Йонас Винд (21') и Андреас Сков Олсен (37').

Датчаните искаха да се реваншират пред феновете си за загубата с 0:1 у дома от Хърватия преди няколко дни. Селекционерът Каспер Хюлманд остави на пейката Кристиан Ериксен, а вместо него в средата на терена се появи Матиас Йенсен. Андреас Сков Олсен, Андреас Корнелиус и Йонас Винд оформиха офанзивното трио на "червения динамит".

Австрия излезе на "Паркен" без Марко Арнаутович, Дейвид Алаба и още няколко титуляри. В предни позиции Ралф Рангник гласува доверие на Андреас Вайман и Саша Калайджич, а в халфовата линия действаха Валентино Лазаро, Ксавер Шлагер, Николас Зайвалд и Марсел Забитцер

Преди почивката домакините имаха тотално надмощие и заслужено си осигуриха аванс от два гола. В начланите минути пропуски пред вратата на Хайнц Линднер направиха Винд и Корнелиус, а стражът на Австрия изби коварен шут на Забитцер. Дания продължи да доминира и Корнелиус получи нов шанс да открие резултата, но стреля на сантиметри от целта.

В 21-ата минута публиката на "Паркен" ликуваше. Йоаким Меле се възползва от грешка на ветерана Тримел и догони топката след дълъг диагонален пас, а последвалото центриране стигна до Винд, който хладнокръвно насочи топката в мрежата. И след гола Дания не изпусна инициативата. Така се стигна до 37-ата минута, когато Винд намери по перфектен начин Сков Олсен и халфът на Брюж се разписа за 2:0.

На почивката Корнелиус и Сков Олсен бяха заменени от Мартин Брактуайт и Филип Билинг, а в игра за Австрия се появиха Конрад Лаймер, Карим Онисиво и Щефан Лайнер. Малко след подновяването на играта Меле се контузи и вместо него Хюмланд пусна Йенс Ларсен

Домакините видимо намалиха темпото, а Калайджич стреля високо в аут при една от малкото добри атаки на австрийците. Арнаутович се появи в средата на полувремето, но му беше много трудно срещу стабилната датска отбрана. Ериксен влезе четвърт час преди края за Дания, а в последните минути от редовното време гредата му попречи да направи победата на домакините още по-изразителна.

През септември датчаните ще гостуват на Хърватия и ще посрещнат Франция. Ако спечелят визитата си на "шахматистите", те ще са победител в групата без значение как ще завършат мачовете от последния кръг. На австрийците остават двубои с Франция като гост и Хърватия като домакин.