Хърватия отнесе звучен шамар от Австрия

Световният вицешампион Хърватия понесе много тежка загуба на старта на участието си в турнира Лига на нациите. “Ватрените” допуснаха поражение с 0:3 от Австрия при домакинството си в Осиек

В следващия си мач момчетата на селекционера Златко Далич ще се изправят срещу Франция, като отборът на “петлите” ще излезе също наранен след загубата у дома с 1:2 от Дания.

Хърватите започнаха отлично мача, като създадоха добри положения. Първата възможност беше пред Марио Пашалич в самото начало. В 19-ата Брекала пропусна сам пред вратата. Малко по-късно и Брозович пропусна.

Така се стигна до 41-ата минута, когато гостите наказаха пропуските на Хърватия с попадение на Марко Арнаутович. Това тотално измени хода на мача през второто полувреме, когато австрийците наложиха доминация.

В 51-ата минута стражът на Хърватия Ивица Ивушич отрази удар на Михаел Грегорич, но три минути по-късно беше безпомощен. Максимилиан Вьобер нахлу отляво и с подаване по земята намери Грегорич, който с лекота вкара за 2:0. Хърватите още не бяха излезли от шока, когато получиха и трети гол във вратата си.

Това се случи в 57-ата минута, като в основата на гола отново беше Вьобер, който успя да отправи топката към Марсел Забитцер. С удар от около 20 метра той успя да порази вратата на Ивушич за трети път. До края хърватите така и не успяха да създадат нещо интересно, а можеха да получат и четвърти гол чрез Ксавер Шлагер.

Така новият селекционер на Австрия Ралф Рангник записа успешен дебют начело на тима, което за него беше много важно след описвания като провал негов престой начело на Манчестър Юнайтед.