Тенерифе е все по-близо до Ла Лига

Тенерифе победи с 2:1 Лас Палмас и с общ резултат 3:1 спечели полуфиналния плейоф за изкачване в Ла Лига. Дербито на Канарските острови предложени много емоции, а Тенерифе още веднъж показа защо е отборът с най-добри показатели като гост във второто ниво на испанския футбол.

Лас Палмас загуби първия мач с 0:1 и се надяваше да навакса в реванша пред собствените си фенове. Сред тях беше и звездата на Барселона Педри, който дойде да подкрепи родния си отбор.

По трибуните на "Гран Канария" имаше над 30 000 зрители, но това не стресна футболистите на Тенерифе. Те поведоха още в 4-ата минута с гол на Енрик Гайего, а в самия край на първото полувреме отново той беше точен от дузпа и до голяма степен сложи край на интригата. Домакините успяха само да намалят чрез Ерик Курбело в 71-ата минута.

Във финала съперник на Тенерифе ще е победителят от двойката Ейбар - Жирона. Баските спечелиха като гост с 1:0, а реваншът е днес на "Ипуруа". Промоция за Ла Лига вече си заслужиха Валядолид и Алмерия.