Порто с дубъл!

Порто завършва сезона с дубъл на сметката си. След като спечелиха титлата в Примейра лига, днес "Драконите" завоюваха и Купата на Португалия. На финала възпитаниците на Серджо Консейсао победиха състава на Тондела с категоричното 3:1.

Мехди Тареми откри резултата от дузпа в 21-вата минута, а в 52-рата Витиня удвои.

Порто получи втора дузпа в 66-ата минута, но този път Тареми пропусна от бялата точка.

В 73-ата минута Тондела върна интригата с попадение на Нето Боржеш, но само минута по-късно отново Тареми подпечата успеха на своя тим с втория си гол в мача за крайното 3:1.

Така Порто вдигна Купата на Португалия за 18-и път в историята си. За Тондела това бе първо участие на финал в турнира, но приказката завърши с тъжен край. Все още рекордът за най-много трофеи в надпреварата е на Бенфика с 26 отличия.