Порто приключи сезона с рекорд

Порто победи с 2:0 Ещорил в последния си мач за сезона. Футболистите на Серджио Консейсао си гарантираха титлата още преди седмица с победата срещу Бенфика в Лисабон, а снощи бяха наградени на "До Драгао". Шампионите допуснаха само една загуба през кампанията и събраха рекордните 91 точки.

След нулево първо полувреме Жоазиньо от Ещорил си вкара автогол в 48-ата минута. Той се опита да изчисти топката след прострелно центриране от левия фланг, но я прати в собствената си врата. Мехди Тареми на два пъти уцели напречната греда, а в 88-ата минута появилият се малко по-рано Фернандо Андраде отбеляза първия си гол в Лига Португал след асистенция на Фабио Виейра

Шампионът от миналата година Спортинг разгроми с 4:0 Санта Клара. До почивката "зелено-белите" взеха преднина с попадение на Табата (41'), а през второто полуврме точни бяха Педро Поро (51'), Пабло Сарабия (56') и Маркъс Едуардс (78'). Феновете на "Жозе Алваладе" аплодираха Сарабия в последния му двубой за Спортинг, а старши треньорът Рубен Аморим обяви, че ще остане начело на "лъвовете" и през следващата кампания.

За първи път в историята си Спортинг записа 39 победи във всички турнири в рамките на един сезон. Отборът финишира с 85 точки в първенството, но те не бяха достатъчни за титлата. На трето място ще завърши Бенфика, а четвъртата позиция е за Брага

От елита изпадат Тондела и Беленензеш, а Морейрензе ще играе плейоф за оставане. Любопитното е, че Тондела достигна до финала за Купата нa Португалия, където ще срещне Порто.

Снимки: Gettyimages