Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Порто спечели и реванша със Спортинг и ще играе на финал за Купата на Португалия

Порто победи големия си враг Спортинг и в реванша от 1/2-финала за Купата на Португалия. "Драконите" се наложиха с минималното 1:0 с гол на Тони Мартинес на своя "До Драгао" и по този начин с общ резултат 3:1 продължават напред в турнира. На финала пък те ще спорят за трофея срещу тима на Тондела.

Спортинг можеше пръв да вземе преднина в мача, но в 15-ата минута гол на Пабло Сарабия бе отменен заради засада.

След това двубоят стана доста нервен, като и двата тима пропуснаха нелоши възможности.

Така се стигна до 83-ата минута, когато Тони Мартинес прати топката във вратата на гостите. Първоначално асистентът вдигна засада и голът не бе зачетен. Впоследствие обаче се намеси ВАР и решението бе променено, а резултатът стана 1:0 за Порто.

Изнервени от лошото развитие на нещата гостите останаха в намален състав н 89-ата минута, когато Педро Поро получи червен картон за грубо влизане в краката на съперник.

Така Порто се класира на финала за 32-и път в историята си. "Драконите" до момента имат 17 трофея във витрината си и са вторият най-успешен отбор в турнира след Бенфика. Те ще опитат да спечелят Купата за пръв път от 2020 година насам.