Болоня приключи с победа над изпадналия Дженоа

Отборът на Болоня записа минимален успех с 1:0 при гостуването си на Дженоа в последния 38-и кръг на Серия "А".

Единственото попадение в мача дойде в 66-ата минута. Тогава Муса Бароу нахлу в наказателното поле и потърси подаване. Топката обаче рикошира в крака на противниковия играч Ернани и се получи чудесен пас за нападателя, който успя да се разпише. ”Грифоните” имаха повече голови положения, но така и не успяха да реализират нито едно от тях. Най-близо до попадение бяха в 86-ата минута, когато силен шут на резервата Мортен Френдруп от голяма дистанция срещна далечната греда.

Така Болоня завършва сезона с 46 точки и е на 12-ата позиция в класирането, от която може да бъде изместен единствено при победа на Удинезе срещу Салернитана. Дженоа пък приключва кампанията с едва 28 спечелени пункта, с които заема предпоследното 19-о място в подреждането преди мача на опашкаря Венеция с Каляри. Генуезците изпаднаха от елита още миналата седмица и така ще играят в Серия “Б” за пръв път от сезон 2006/07, когато си спечелиха промоция заедно с Ювентус и Наполи.

Снимки: Gettyimages