Сасуоло срази Болоня след два гола на Скамака и задна ножица на Берарди

Сасуоло победи с 3:1 като гост Болоня в дербито на провинция Емилия-Романя от 37-мия кръг на италианската Серия "А". Тимът от Реджо Емилия имаше огромно игрово превъзходство, особено през първото полувреме, в което обаче падна само един гол. Той бе дело на Джанлука Скамака, който “се разписа” с глава в 35-тата минута след центриране от корнер на Доменико Берарди.

Час след началото на мача гол на Влад Кирикеш за 2:0 бе отменен заради игра с ръка, но Сасуоло все пак стигна до второто си попадение в 75-тата минута, когато Берарди порази целта с красив гол със задна ножица. С втория си гол в мача Скамака покачи на 3:0 в 80-тата минута, след като бе изведен очи в очи с противниковия страж, а в добавеното време Болоня все пак стигна до почетно попадение чрез Рикардо Орсолини, който бе точен от дузпа.

В класирането кръг преди края на сезона Сасуоло е на 11-о място с 50 точки, докато Болоня е на 13-а позиция с 43 точки.