Наполи засили Дженоа към Серия "Б", Инсиние с гол в последния си мач на "Марадона"

Наполи постигна убедителна победа в последния си мач за сезона на своя стадион “Диего Армандо Марадона”. “Партенопеите” се наложиха с 3:0 над на практика почти сигурно изпадащия вече тим на Дженоа в предпоследния 37-ми кръг на Серия “А”. В последния кръг Наполи гостува на Специя, а Дженоа ще бъде домакин на Болоня.

На стадион "Диего Армандо Марадона" в Неапол Виктор Осимен даде преднина на домакините в 32-рата минута, като бе точен с глава след центриране на Джовани Ди Лоренцо, а след паузата Лоренцо Инсине от дузпа и Станислав Лоботка оформиха изразителния успех на "небесносините". Инсиние първо пропусна дузпа, уцелвайки греда, а Ди Лоренцо направи успешна добавка. Дузпата обаче бе изпълнена повторно след намесата на ВАР и този път Инсиние не сбърка, отбелязвайки в 65-тата минута гол в последния си мач на “Марадона”. Както е известно, нападателят ще продължи кариерата си след края на сезона в Торонто. Резервата Лоботка пък оформи крайния резултат в 81-вата минута. Той напредна в полето на гостите и с удар в долния десен ъгъл на Салваторе Сиригу порази целта.

Гостите имаха своите шансове за гол, като през първото полувреме племенникът на легендарния нигейриски футболист Тони Йебоа - Келвин Йебоа, уцели греда, а след това и Маноло Портанова направи голям пропуск.

С победата Наполи събра 76 точки и заема трето място в подреждането, като тимът може да завърши и втори в крайното класиране, ако Интер загуби оставащите си два мача.