Леванте напусна Ла Лига с голово шоу

Леванте победи с 4:2 като гост Райо Валекано в двубой от последния кръг в Ла Лига. Тимът от Валенсия вече беше изпаднал, но игра с настроение и поне си гарантира, че няма да завърши на последното място, което остава за Алавес. Райо приключва кампанията с три поредни загуби и заема 12-а позиция в подреждането преди останалите мачове от кръга.

Началото беше по-добро за "пчеличките" и те поведоха с гол на Алваро Гарсия в 18-ата минута. Халфът на домакините сам си намери позиция за удар и не даде никакви шансове на Даниел Карденас. Леванте отговори много бързо и в 26-ата минута Гонсало Мелеро се разписа с глава за 1:1 след центриране на Матео Сарачи.

Гостите нанесоха двоен удар в края на полувремето. Първо звездата на тима Хосе Луис Моралес намери в наказатленото поле Рожер Марти и той вкара седмия си гол през сезона, а секунди след това Мелеро се възползва от груба грешка в защитата на Райо Валекано и технично прати топката в мрежата.

След почивката и двата отбора продължиха да действат офанзивно. Гол на Хосе Луис Моралес в 59-ата минута беше отменен заради нарушение в хода на атаката. Малко по-късно Райо Валекано получи дузпа и Сержи Гуардиола намали на 2:3. Точка на спора сложи Коке с глава в 76-ата минута.

Леванте демонстрира много силна форма в края на сезона и спечели пет от последните си 9 мача. Въпреки това, отборът не успя да компенсира огромното си изоставане от първия полусезон и изпадна. Колкото до Райо, тимът от Мадрид започна много силно и в един етап от сезона беше сред лидерите в класирането, но постепенно започна да трупа загуби и се смъкна в долната половина на таблицата.