Леванте "потопи" и Алавес със себе си

След шест сезона в елита на испанския футбол от есента тимът на Алавес ще се завърне в Сегунда дивисион. Отборът от Страната на баските стана втория изпадащ от Ла Лига, след като в среща от предпоследния кръг загуби с 1:3 при гостуването си на Леванте, който пък преди дни също загуби шансове за оцеляване.

Алавес водеше в резултата до 53-тата минута след дежурното попадение на Хоселу (36’). После обаче Оскар Дуарте изравни.

Гостите пропуснаха да поведат в 72-рата, когато Флориан Лежюн нацели гредата от фал. Само две минути по-късно Леванте обърна чрез Рожер, а в последните секунди капитанът на домакините Хосе Луис Моралес окончателно довърши противника - 3:1.

Един измежду Кадис, Майорка и Гранада ще е последният разделящ с елита тим.