Победен гол в добавеното време вдъхна увереност на Майорка

Съставът Майорка се измъчи, но все пак с попадение в продължението на второто полувреме надделя с 2:1 над Райо Валекано и кръг преди края на сезона в Ла Лига има шансове да се спаси. Кадис и Гранада останаха само като директни съперници, като един от тези три отбора ще последва Алавес и Леванте във второто ниво на испанския футбол.

Абдон Пратс заби скъпоценния втори гол във втората минута на добавеното време. Преди това Ведат Муричи беше извел Майорка напред в 13-тата, а Райо беше изравнил чрез Пате Сис след точно час игра.

В последния кръг Майорка гостува на неиграещия за нищо Осасуна, Гранада приема Еспаньол, а Кадис излиза срещу Алавес. При равенство в точки първо се гледат резултатите от преките двубои. Майорка има по-добри показатели в дуелите с Кадис, но не и срещу Гранада.