Спортинг се бетонира на второто място

Спортинг (Лисабон) няма да успее да защити титлата си в Португалия, но два кръга преди края на сезона си осигури второто място в крайното класиране и директно участие в групите на Шампионската лига. Отборът на Рубен Аморим победи с 2:1 гостуващия Жил Висенте и събра 79 точки, като няма как да бъде изместен от третия Бенфика. Освен това, Спортинг отложи коронясването на Порто. "Драконите" се нуждаят от една точка, за да ликуват с титлата.

Пабло Сарабия даде преднина на Спортинг в 21-ата минута с точно изпълнена дузпа. В 38-ата Маркъс Едуардс вкара втори гол за "зелено-белите", но в края на полувремето Франсиско Наваро намали. Надеждите на гостите за нещо повече на "Жозе Алваладе" приключиха с автогола на Феружем в 53-ата минута. Точка на спора сложи Педро Гонсалвеш от дузпа в 63-ата.

В другите неделни мачове Витория (Гимараеш) и Санта Клара направиха 1:1, а Морейрензе отстъпи у дома на Боавища с 1:2.

В следващия кръг е дербито между Бенфика и Порто. Дори равенство ще е достатъчно на "драконите", за да ликуват като шампиони на "Луж".