Младок блесна в последния мач на Бенфика

Бенфика приключи сезона с победа при гостуването си на Пасош Ферейра - 2:0. Отборът на Николас Верисимо стигна до трите точки с голове на Енрике Араужо. Младежкият национал на Португалия откри резултата в 4-ата минута, а в края на първото полувреме се разписа още веднъж.

Араужо е част от дублиращата формация на лисабонските "орли", но по-рано през кампанията на няколко пъти влезе като резерва в двубои от първенството и дори вкара гол на Визела.

Бенфика не можа да се намеси в битката за титлата и завършва сезона на трето място. Тимът не спечели нито един трофей, но достигна до четвъртфиналите в Шампионската лига.

Днес шампионът Порто посреща Ещорил, а вторият Спортинг (Лисабон) ще е домакин на Санта Клара.