Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Гол в 99-ата минута разплака Салернитана в ключовия мач с Каляри

Отборите на Салернитана и Каляри завършиха наравно 1:1 на “Ареки” в двубой от 36-ия кръг на Серия "А", който беше много важен в битката за оцеляване.

“Морските кончета” поведоха в 68-ата минута, когато Симоне Верди беше точен от дузпа, отсъдена за нарушение на Матео Ловато срещу Йоргос Кастанос. Веднага след попадението настана разправия между лагерите на двата тима, като Франк Рибери беше изгонен с червен картон от резервната скамейка на домакините. В 75-ата минута Алберто Граси можеше да възстанови равенството, но гредата спря негов топовен изстрел от разстояние. Голямата драма беше запазена за добавеното време на срещата. Тогава сардинците получиха дузпа за нарушение на Луиджи Сепе срещу Даниеле Базели, но след проверка с ВАР съдията я отмени заради по-ранен фал на Харалмбос Ликоянис срещу вратаря. Домакините посрещнаха това решение с голяма радост, но малко след това бяха попарени от изравнително попадение. Това стана в 99-ата минута, когато Джорджо Алтаре беше точен с глава след центриране от корнер.

Така Салернитана пропусна златен шанс да се отдалечи на четири точки от опасната зона два кръга преди края на сезона. Тимът остава на 17-ата позиция в класирането с 30 спечелени пункта, а Каляри е 18-и с точка по-малко.

Снимки: Gettyimages