Салернитана изненада и в Бергамо

Салернитата продължава мисия "спасение". След трите поредни победи срещу Сампдория, Удинезе и Фиорентина отборът на Давиде Никола направи равенство 1:1 при гостуването си на Аталанта, но може да съжалява, че не си тръгна с трите точки от Бергамо, защото водеше до 88-ата минута. Тогава Марио Пашалич спаси домакините от неочаквана загуба. За Салернитана се разписа Едерсон в средата на първото полувреме.

Аталанта остана на осмо място в класирането с 56 точки, колкото има и Фиорентина. Салернитана пък събра 26 точки и измести от 18-ата позиция Дженоа. Отборът от Салерно е с най-лесна програма от конкурентите си на дъното, която включва домакинства на Венеция, Каляри и Удинезе.

Преди почивката и двата отбора пропуснаха по няколко чисти положения. В 27-ата минута Милан Джурич продължи топката към Едерсон и бразилецът направи безпомощен Хуан Мусо. Домакините можеха да изравнят в 42-ата, но Дуван Сапата стреля неточно с глава от удобна позиция.

През второто полувреме наставникът на Аталанта Джан Пиеро Гасперини се ядоса на неумението на тима му да завърши с гол иначе стойностните си атаки. Пропуски направиха Хосе Луис Паломино и резервата Йоаким Меле. Все пак, в 88-ата минута грешка в защитата на Салернитана позволи на Марио Пашалич да се разпише за крайното 1:1.

От началото на календарната година Аталанта има само 4 победи и почти се лиши от шансове за класиране в евротурнирите.

Битката започна!
Докажи, че познаваш шампионата на Стария континент и спечели посещение на мистичния Анфийлд!