Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Верона нанесе нова загуба на Каляри

Отборът на Верона записа успех с 2:1 като гост на Каляри в двубой от 35-ия кръг на Серия "А". За сардинците, които се борят за оставането си в италианския елит, това е седма загуба в последните им осем мача.

Още в 8-ата минута Антонин Барак откри резултата в полза на “мастифите”. Тогава Джовани Симеоне се пребори за топката и я подаде на чешкия национал, който успя да се разпише. В 44-ата минута Иван Илич изведе Джанлука Капрари, който навлезе в наказателното поле и удвои преднината на своя тим с хубав шут. През втората част домакините успяха да върнат само един гол, като това стана в 57-ата минута след перфектно изпълнен пряк свободен удар на капитана им Жоао Педро.

Така Верона се затвърди на 9-ото място в класирането с актив от 52 точки, докато Каляри заема 17-ата позиция с 28 пункта и е само на три разстояние от зоната на изпадащите.

Снимки: Gettyimages