Салернитана взе дербито на дъното и продължава да мечтае за спасение

Салернитана победи Венеция с 2:1 в дербито на дъното и направи решителна крачка към оставане в Серия А три кръга преди края на първенството. Попаденията за тима на Давиде Никола бяха дело на Федерико Бонацоли ((7’) и Симоне Верди (67’), а Тома Анри (58’) вкара единственото попадение за гостите.

Салернитана получи дузпа още в 4-ата минута, когато след корнер играч на домакините опита да отблежи, но от близко разстояние прати топката в ръката на капитана на гостите Пиетро Чечарони. Зад топката застана Федерико Бонацоли и откри резултата за 1:0. Малко след средата на първото полувреме домакините можеха да отбележат и второ попадение след изпълнение на фал, но вратарят на гостите се справи.

Гостите от Венеция започнаха по активно второто полувреме и на няколко пъти принудиха Ники Маенпаа да прави спасявания. Той обаче не можа да направи нищо малко преди да изтече час от игровото време, когато бе преодолян от Тома Анри за 1:1. Малко след попадението стражът на домакините бе заменен, тъй като при отбелязването на гола той бе ударен в лицето.

Домакините излязоха отново напред в 67-ата минута, когато появилият се като резерва Симоне Верди направи пробив отдясно, размени двойно подаване със свой съотборник и навлизайки на скорост в наказателното поле прати топката в мрежата за 2:1. Госите останаха и с човек по-малко в последните минути на двубоя, когато Итън Ампаду получи два червени картона в рамките на минути и бе изгонен.

С тази победа Салернитана събра 29 точки и зае 17-ото място в класирането, точно над чертата. От своя страна Венеция е на последното място с 22 точки.

Снимки: Gettyimages