Царско село продължава да мечтае за спасението след нова победа над Пирин (Благоевград)

Царско село продължава добрата си форма, след като успя да се наложи с 3:0 над Пирин (Благоевград) в мач от 30-ия кръг на efbet Лига. Така "орлетата" се превръщат в един от най-удобните противници за "царете" през тази кампания, след като в трети пореден мач "червените" успяват да се наложат над благоевградчани. Въпреки че не владееха толкова топката, Царско село определено бе по-ефективният от двата отбора. Венцислав Христов отново наказа Пирин с две попадения (11' и 19'), като така той има 4 гола в последните си три мача срещу "орлетата". Реди Каса вкара третото попадение за "царете" в 70-ата минута от дузпа.

Пирин определено имаше своите моменти, като в 59-ата минута при резултат 2:0 Станислав Костов успя да се разпише, но попадението бе отменено с ВАР заради тънка засада. В самия край на срещата пък Даниел Иванов удари греда на празна врата.

Двубоят започна на по-ниско темпо, като до десетата минута двата отбора си размениха по един неточен удар. В 6-ата минута Станислав Костов опита да завърши с външен фалц, но не успя да завърти топката добре и тя излезе в аут. 3 минути по-късно Христов опита шут от далечна дистанция, но отново неточно.

В 11-ата минута обаче домакините успяха да открият. Бодуров подаде неубедително към Дяков, което позволи на "царете" да отмъкнат кълбото и така то стигна до Венци Христов. Опитният футболист напредна сам и с мощен изстрел от дъгата на наказателното поле прониза вратата на Янко Георгиев - 1:0.

Само 8 минути по-късно домакините стигнаха и до втори гол. Дълго подаване надясно стигна до Реди Каса, който пое добре топката и с няколко финта успя да се освободи от Христофор Хубчев. Албанецът центрира към наказателното поле, където Вячеслав Велев се размина с кълбото, което успя да стигне до Венци Христов. Голмайсторът пое добре и с удар от близка дистанция вкара за 2:0.

В 29-ата минута Лукас Мартинс овладя добре, напредна и стреля от границата на наказателното поле, но Янко Георгиев успя да се намеси и изби в ългов удар. Малко по-късно остро центриране отдясно се отклони от страничната греда на вратата на Пирин и само късметът спаси "орлетата" от допускане на трети гол.

22 Царско село - Пирин (Благоевград)

В 43-ата минута домакините получиха правото да изпълнят пряк свободен удар. С изпълнението се нагърби Реди Каса, който отправи доста добър удар, но Георгиев реагира и спаси. Така през първата част Пирин не успя да създаде почти нищо интересно пред вратата на Царско село, докато "червените" вкараха два гола и водят с 2:0 след първите 45 минути.

Гостите от Благоевград започнаха доста по-активно второто полувреме и през първите 10 минути почти цялото действие се развиваше в половината на "царете". Положения обаче отново липсваха. В 57-ата минута в една от първите атаки на Царско село за втората част Реди Каса стреля от границата на наказателното поле, но топката премина на сантиметри от страничния стълб.

2 минути по-късно обаче Пирин все пак стигна до попадение. След центриране от пряк свободен удар Станислав Костов успя да засече от въздуха и да върне един гол за своя отбор, като това се оказа и първия точен удар за "зелените". След повече от 2 минути разглеждане на ситуация с ВАР обаче, съдиите решиха, че Костов е бил в засада и така попадението бе отменено, а резултатът остана 2:0 в полза на Царско село.

В 70-ата минута домакините решиха всичко в срещата. При една от атаките на "червените" Николай Бодуров събори в собственото си наказателно поле Жереми Петрис, което веднага накара съдията да посочи бялата точка. Реди Каса застана зад топката, за да изпълни дузпата. Янко Георгиев успя да хване ъгъла и да докосне кълбото, но шутът на Каса бе прекалено силен и така резултатът бе покачен до 3:0.

В заключителните минути на срещата гостите можеха да върнат едно попадение. Христофор Хубчев навлезе добре в наказателното поле отляво и пусна успоредно подаване към Даниел Иванов. Влезлият като резерва футболист обаче удари гредата от непосредствена близост.

С тази победа Царско село прибира в актива си 3 точки и вече се изравнява с Ботев (Враца). И двата отбора имат по 24 пункта и заемат последните 2 места в класирането. Така от сигурни изпадащи "царете" имат реален шанс да играят бараж, като заемат предпоследното място в класирането. Пирин от своя страна още в предния кръг си гарантира оставането, като има в актива си 33 точки и няма как да бъде изместен от "безопасната зона".

ЦАРСКО СЕЛО 3:0 ПИРИН
1:0 Венцислав Христов (11)
2:0 Венцислав Христов (19)
3:0 Реди Каса (70) - д.

Стартови състави:

Царско село: 22. Хадим Ндиайе, 3. Мартин Кавдански, 4. Валентино Пулиезе, 7. Жереми Петрис, 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли, 16. Алесандро Копола, 19. Лукас Мартинс, 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев, 91. Венцислав Христов

Пирин: 21. Янко Георгиев, 73. Венцислав Бенгюзов, 19. Вячеслав Велев, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 18. Светослав Дяков, 29. Станислав Костов, 14. Стилиян Николов, 45. Христофор Хубчев

Снимки: Владимир Иванов