Женско първенство по футбол: НСА - Пирин 2:0

Локо (София) и Царско село не се победиха, "железничарите" все по-близо до спасението

Локомотив (София) и Царско село не успяха да излъчат победител в последния мач от кръга в efbet Лига, завършвайки наравно 0:0. И "железничарите" и "царете" не създадоха много положения пред двете врати и резултатът изглежда закономерен.

Спечелената точка донякъде влиза в плановете на "червено-черните", които до голяма степен си гарантираха директното спасение. 3 кръга преди края на шампионата Локо (София) е с 6 точки пред предпоследния Ботев (Враца).

Царско село е единственият тим в последната четворка, който няма загуба в групата, но въпреки това остава на дъното в таблицата с 21 пункта.

Следва завъртане в сблъсъците в долната група на втората осмица. "Железничарите" гостуват на Ботев (Враца), докато отборът, воден от Стефано Макопи, ще приеме Пирин (Благоевград).

17 Локомотив (София) - Царско село

В 5-ата минута Реди Каса намери по чудесен начин Венцислав Христов в наказателното поле, но нападателят на гостите се забави и ударът му бе блокиран.
Секунди по-късно самият Каса нанесе опасен изстрел извън наказателното поле. Топката летеше заплашително към долния ляв ъгъл на вратата, но със сетни усилия Александър Любенов изби в корнер.

Mалко след това албанецът се оказа на добра позиция и опита атрактивно изпълнение със странична ножица, но изпрати кълбото високо над целта.

Футболистите на Локо (София) погледнаха към противниковата врата, а малко преди да измине половин час игра удар на Божидар Кацаров мина встрани от дясната греда.

В 34-ата минута Димитър Митков засече центриране отляво на Мики Орачев, но изстрелът му с глава не бе много добър и Хаким Ндиае успя да избие в корнер.

В 55-ата минута Пламен Крачунов се извиси над всички в наказателното поле при ъглов удар, но стреля с глава право в ръцете на Хадим Ндиае.

В 69-ата Айуб Абу и Реди Каса взаимодействаха добре помежду си, а последният си освободи пространство за изстрел, който профуча на сантиметри от десния страничен стълб.

В заключителните секунди от двубоя стражът на гостите действа неразчетено при центриране от фал, но Йоргос Кацикас не успя да се възползва от грешката на Ндиае.

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 0:0 ЦАРСКО СЕЛО

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 22. Владимир Семерджиев, 5. Йоргос Кацикас, 6. Пламен Крачунов, 4. Мики Орачев, 26. Красимир Милошев (К), 44. Божидар Кацаров, 58. Октавио, 8. Симеон Славчев, 45. Димитър Митков, 93. Виржил Пинсон

ЦАРСКО СЕЛО: 22. Хадим Ндиае, 3. Мартин Кавдански (К), 4. Валентино Пулиезе, 8. Айуб Абу, 10. Реди Каса, 15. Пиер Зебли, 19. Лукас Мартинс, 23. Седрик Каломбо, 44. Николай Николаев, 71. Пламен Крумов, 91. Венцислав Христов

Снимки: Владимир Иванов