Пирин (Благоевград) остава в efbet Лига след нов страхотен гол на Станислав Манолев

Отборът на Пирин (Благоевград) остава в efbet Лига! "Орлетата" постигнаха труден успех с 1:0 над Ботев (Враца) в сблъсък от 29-ия кръг на шампионата. За пореден път в герой за тима на Радослав Митревски се превърна Станислав Манолев, който заби единственото попадение на стадион "Христо Ботев".

Първата интересна ситуация в двубоя се откри пред вратата на гостите още в 4-ата минута. Красимир Тодоров отправи фантастичен шут с левия крак, но Янко Георгиев се намеси майсторски, избивайки кълбото с една ръка в корнер.

23 Ботев (Враца) - Пирин (Благоевград)

В 9-ата минута Антон Карачанаков центрира от ъглов удар към Стилиян Николов, който отправи добър изстрел с глава, но над вратата.

В 20-ата минута "орлетата" стигнаха до първия гол. Звездата на тима Станислав Манолев получи възможност да стреля. Опитният футболист за пореден път показа огромната си класа, реализирайки много красив гол с прецизен удар от далечна дистанция.

До края на първата част двата отбора не успяха да стигнат до интересни голови положения.

В 55-ата минута Николай Бодуров засече с глава центриране от корнер, но ударът му мина покрай десния страничен стълб.

В 84-ата минута Юлиян Ненов отправи удар, но Янко Георгиев се намеси.

До края на битката защитата на "орлетата" се справи на ниво и напълно заслужено донесе трите точки, които гарантират оставане на отбора в елита на българския футбол.

По този начин Пирин (Благоевград) остана на първо място в групата за оцеляване. Отборът събра актив от 33 точки. Врачани пък имат едва 23 пункта.

БОТЕВ (ВРАЦА) – ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 0:1

0:1 Манолев (20)

Стартови състави:

Ботев (Враца): 33. Христо Георгиев, 22. Диего Фераресо, 2 Валери Христов, 77. Мартин Николов, 3. Луис Фелипе, 17. Чавдар Ивайлов, 94. Юлиян Ненов, 11. Виктор Василев, 28. Красимир Тодоров, 19. Браян Переа, 10. Теодор Георгиев

Пирин (Благоевград): 21. Янко Георгиев, 71. Антон Карачанаков, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров, 3. Петър Занев, 18. Светослав Дяков, 17. Спас Георгиев, 11. Станислав Манолев, 15. Стилиян Николов, 6. Юлиян Попев, 29. Станислав Костов

Снимки: Борислав Трошев