Шалке се завърна в Бундеслигата

Шалке 04 спечели промоция за Бундеслигата само година, след като изпадна от елита. Тимът от Гелзенкирхен направи фнтастичен обрат от 0:2 до 3:2 срещу Санкт Паули и кръг преди края на сезона във Втора Бундеслига няма как да бъде изместен от едно от първите две места. "Кралскосините" имат 62 точки, а след тях с по 57 са Хамбургер ШФ, Дармщат и Вердер (Бремен)

За Шалке това беше седма победа от последните 8 мача в първенството. Феновете на "Фелтинс Арена" се бяха настроили за празник, но двубоят започна кошмарно за домакините. Още в 9-ата минута Игор Матанович даде преднина на Санкт Паули, а в 17-ата отново той беше точен за гостите от Хамбург, които в средата на сезона оглавяваха таблицата, но след това влязоха в лоша серия.

Началото на обрата постави Зимон Тероде с попадение от дузпа в 47-ата минута. 34-годишният таран изравни в 71-ата минута със своя гол номер 29 през кампанията,а малко по-късно Родриго Саласар наказа бившия си отбор и донесе голямата радост на Шалке. В края гостите се изнервиха и червени картони получиха Марсел Байфус и голмайсторът Метанович.

Днес Вердерд на Илия Груев-младши гостува на изпадналия Ауе и при успех може да направи огромна крачка към завръщането си в Бундеслигата. Хамбургер спечели домакинството си на Хановер 96 с 2:1, а Дармщат отстъпи с 1:2 на Фортуна (Доселдорф) в петък. Санкт Паули вече няма шансове за третото място и участие на бараж за влизане в елита.