Шалке 04 с важна стъпка към завръщане в елита, Вердер на Груев е втори

Шалке 04 направи голяма крачка към завръщане в Първа Бундеслига, след като в среща от втория ешелон срази с 5:2 като гост един от преките си конкуренти - Дармщат 98. По този начин “кралкосините” остават на върха и вече има 2 точки аванс пред втория Вердер (Бремен), който у дома записа 1:1 с друг от кандидатите за промоция - Нюрнберг.

Шалке губеше с 0:1, а после домакините бяха изравнили за 2:2, но в крайна сметка ефективните гости взеха своето след два гола на Зимон Тероде и три на Мариус Бюлтер.

По същото време Вердер записа трето поредно 1:1. Нюрнберг поведе през първото полувреме, но в 64-ата минута бившият футболист на Байерн (Мюнхен) Митчел Вайзер изравни. Българинът Илия Груев се появи за Вердер в 81-вата минута и имаше един шанс да реализира, но вратарят спаси.

До края остават четири кръга, а директно в Първа Бундеслига влизат първите два тима в класирането, а третият ще играе бараж с 16-ия от елита.

Снимки: Gettyimages