Илия Груев поведе Вердер към изключителна победа над Шалке 04, Бундеслигата е все по-близо

С първия си гол за сезона младежкият национал на България Илия Груев сложи началото на изключително важна победа на своя Вердер с 4:1 над Шалке 04 като гост, която изкачи тима на върха във Втора Бундеслига. Така тимът от Бремен направи голяма крачка към завръща в германския елит.

В дербито от 31-вия кръг между първия и втория синът на Илия Груев беше точен с глава още в 9-ата минута, довкарвайки след спасяване на вратаря.

Още до почивката Никлас Фюлкруг (26’) удвои, а скоро след паузата Вердер докара нещата до 4:0 след две попадения на Марвин Дукш (51’, 53’).

21-годишният Груев беше заменен в 79-ата минута, а две минути преди края Зимон Тероде реализира единствения гол за Шалке.

До края на сезона във Втора Бундеслига остават три кръга. Директно в Първа Бундеслига влизат първите два тима в крайното класиране, а третият отива на бараж срещу 16-ия от елита.

Снимки: Gettyimages