Пресконференция на Николай Костов преди мача със Славия

Сочи триумфира в Москва, Попето напусна с контузия

Ивелин Попов беше сменен принудително още в 27-ата минута при гостуването на Сочи на ЦСКА (Москва). Отборът на българина постигна много ценен успех с 1:0 на "ВЕБ-Арена" и на практика изхвърли "армейците" от битката за второто място в руската Премиер лига. Разликата между двата тима вече е 5 точки в полза на Сочи, а до края на сезона остават само два кръга. Попето и компания се изравниха с Динамо (Москва), който вчера беше разгромен с 2:5 от Криля Советов. В последния кръг Динамо и Сочи ще се срещнат в пряк дуел в столицата.

Освен Попето титуляр за Сочи беше и бившият футболист на Левски Жоазиньо. На вратата на ЦСКА пък застана 18-годишният Владислав Тороп. Младокът дебютира в елита, замествайки контузения Игор Акинфеев, но получи гол още при първия удар към вратата му. Това се случи в 10-ата минута след удар на Артьом Макарчук, който засече с глава центриране на Жоазиньо.

В 21-ата минута бразилецът изскочи сам срещу Тороп и прати топката в мрежата, но попадението му беше отменено заради засада на Попов. Малко по-късно бългаският халф се контузи и поиска смяна. Вместо него влезе Георгий Мелкадзе, а съдията Владислав Безбородов показа жълт картон на Ивелин, защото прецени, че умишлено е забавил излизането си от терена.

И през второто полувреме Сочи държеше инициативата, а в играта на ЦСКА в офанзивен план не се получаваше нищо. В 76-ата минута гостите бяха близо до втори гол, но Тороп изби удар на Георгий Мелкадзе. В края на двубоя Илзат Ахметов фаулира откъсващия се Кирил Зайка и получи червен картон.

Преди мача на истината срещу Динамо, Сочи ще посрещне Нижний Новгород.

Новият-стар шампион Зенит победи с 1:0 гостуващия Химки, който още не може да е спкоен за оставането си в РПЛ. Питерци доминираха през целия мач, но реализираха само едно от положенията пред вратата на Иля Лантратов. В 13-ата минута Юри Алберто подаде на Иван Сергеев и той не сгреши.

Наставникът на Зенит Сергей Семак даде почивка на част от титулярите си, а феновете освиркаха Артьом Дзюба при появата му на терена през второто полувреме. 33-годишният таран със сигурност ще напусне тима през лятото, а фаворит за подписа му е Цървена звезда. Двете страни преговарят от няколко дни.

Спартак (Москва) записа втора поредна победа и се изкачи на 9-о място в класирането. "Червено-белите" се наложиха като гост на Урал с 3:1, а две от попаденията реализира Шамар Никълсън. Привлеченият през зимата нападател от Ямайка откри резултата в 11-ата минута, а в 26-ата се възползва от асистенция на Виктор Моузес и удвои аванса на Спартак. Малко по-късно се разписа и самият Моузес. За Урал точен точен беше Лео Гогличидзе в 55-ата минута.

Отборът от Екатеринбург остана на 14-а позиция с 27 точки, но има мач повече от Уфа и Арсенал (Тула), които са на последните две места, съответно с 23 и 22 точки. В следващия кръг Урал приема Рубин и може да си гарантира, че няма да изпадне директно, а в последния мач от сезона предстои гостуване в Тула.

Нижний Новгород не можа да си осигури спокойствие, след като отстъпи с 0:1 у дома на Ахмат. Единсвения гол в мача реализира Александър Трошечкин в 74-ата минута. По това време Ахмат вече беше с 10 човека заради червения картон на капитана Ризван Уциев в началото на второто полувреме.

Ахмат се придвижи 8-о място с 38 точки, а Нижний Новгород е 11-и с 29, колкото има и Химки. Отборът на Александър Кержаков ще играе до края на сезона със Сочи и Зенит.