Наполи надви Торино въпреки поредната пропусната дузпа на Инсиние

Отборът на Наполи постигна трудна победа с минималното 1:0 при гостуването си на Торино в двубой от 36-ия кръг на Серия "А". Тази загуба сложи край на серията на “биковете” от шест мача без поражение.

През първото полувреме неаполитанците имаха превес, но най-чистото положение беше за Торино, когато в осмата минута Андреа Белоти нанесе опасен удар с глава, който обаче беше отразен от Давид Оспина. В 61-ата минута “партенопеите” получиха дузпа за нарушение на Армандо Ицо срещу Дрис Мертенс. Капитанът Лоренцо Инсиние се зае с нейното изпълнение, но Етрит Бериша отрази изстрела му от бялата точка. Така нападателят за четвърти път през сезона пропусна да се разпише от дузпа, като не беше точен от наказателен удар и в предишния си мач срещу торинци. Гостите все пак успяха да стигнат до победен гол в 73-ата минута, когато Фабиан Руис отправи шут по земя, при който топката рикошира в краката на Кофи Джиджи и Бериша преди да се озове в тяхната мрежа.

Наполи се утвърди на третата позиция в класирането с актив от 73 точки, а Торино е десети с 47 спечелени пункта.

Снимки: Gettyimages