Отличен Наполи стовари гнева си върху Сасуоло

Наполи реагира по най-добрия възможен начин след разочароващата загуба с 2:3 от Емполи, която накара отбора да забрави за Скудетото. “Партенопеите” записаха категоричен успех с 6:1 над гостуващия Сасуоло в днешния двубой помежду им от 35-ия кръг на Серия "А".

Неаполитанците поведоха още в седмата минута, когато Калиду Кулибали беше точен с глава след корнер. В 15-ата минута съотборникът му Виктор Осимен също се разписа с глава след изпълнение на ъглов удар. Четири минути по-късно именно нападателят асистира за третия гол в мача, който беше дело на Ървинг Лосано. След две минути преднината на домакините набъбна още повече, когато Дрис Мертенс също добави името си сред голмайсторите с хубав шут от разстояние. В 54-ата минута водещият реализатор в клубната история комбинира с Фабиан Руис за второто си попадение в мача. В 80-ата минута Амир Рахмани също успя да отбележи гол за “адзурите”, а в 87-ата Максим Лопес вкара почетния гол за гостите след продължителна тяхна атака.

Така Наполи запази третата си позиция в класирането с актив от 70 точки или на четири от лидера Милан, чийто мач с Фиорентина е утре. Сасуоло продължава да бъде десети с 46 пункта на сметката си.

Снимки: Gettyimages