Хеттрик на Белоти изстреля Торино към победа срещу Емполи

С хеттрик на Андреа Белоти Торино победи Емполи с 3:1 като гост в мач от 35-ия кръг на Серия “А” и измести Сасуоло от 10-ото място в класирането, като събра 47 точки. Емполи е 14-и в таблицата с 37 точки.

Емполи поведе в резултата с гол на Шимон Журковски в 56-тата минута, но в 59-тата домакините остана с човек по-малко след червен картон на Валерио Вере и това даде началото на обрата.

Андреа Белоти влезе в игра в 71-ата минута и с три гола помогна на “биковете” да осъществят пълен обрат. Нападателят изравни от дузпа в 79-тата минута, а в 87-мата отново реализира от бялата точка за 2:1. Белоти оформи своя хеттрик в шестата минута на добавеното време, а междувременно Петар Стоянович от Емполи получи в 85-тата минута, втори жълт, съответно червен картон и домакините доиграха срещата с девет души.