Кръгът в Премиър лийг приключи със скучно реми

Кристъл Палас и Лийдс не успяха да се отбележат гол в последен мач от 34-ия кръг в Премиър лийг. Домакините имаха по-чистите положения, но блестящи намеси на Йоан Мелие бяха в основата на това Лийдс да си тръгне с ценна точка от "Селхърст Парк".

"Белите" спечелиха три от предишните си 4 мача и се отдалечиха от зоната на изпадащите, но не достатъчно, за да имат спокойствие за мястото си в елита. Джеси Марш направи само една промяна в сравнение с победата над Уотфорд (3:0), като Калвин Филипс замени Робин Кох. В групата за двубоя се завърна възстановеният от травма Жуниор Фирпо.

Мениджърът на Кристъл Палас Патрик Виейра смени половината състав, който стартира при поражението от Нюкасъл (0:1). Французинът даде шанс от първата минута на Джоел Уорд, Джеймс Макартър, Еберечи Езе, Джордан Аю и Жан-Филип Матета. "Орлите" отново не впечатлиха, но поне прекъснаха серията от три поредни загуби във всички турнири.

Домакините можеха да поведат още в 4-ата минута, когато дълъг пас намери Матета и той прехвърли Йоан Мелие, но Диего Йоренте притича и изчисти пред голлинията. В 12-ата минута стражът на Лийдс спаси удар с глава на Уилфрид Заха, а в 16-ата Йоренте отново се оказа последна преграда пред топката и попречи на Палас да излезе напред.

Лийдс действаше твърде плахо до почивката и Марш реши да промени нещо, като пусне Кох на мястото на Матеуш Клих. Гостите продължиха да са предвидими в опитите си да стигнат до гол и нито една от атаките им не доведе до чисто положение пред вратата на Висенте Гуаита. В 68-ата минута Заха отново се озова на добра позиция, но Мелие спаси, а в 76-ата Джоел Уорд стреля встрани от целта.

Последва пропуск на Конър Галахър, а в края на двубоя Мелие направи двойно спасяване след удари на Заха. Точката остави Кристъл Палас на 14-о място, на 2 точки зад Астън Вила. Лийдс е 16-и, като има с 5 точки повече от първия тим под чертата - Евертън