Лийдс спечели битката за оцеляване

Лийдс направи огромна стъпка към запазването на мястото си във Висшата лига. Йоркшърци спечелиха с 3:0 гостуването си на Уотфорд и "стършелите" се доближиха до изпадане.

Уотфорд пропусна две добри възможности преди Рафиня откри резултата със силен удар от границата на наказателното поле в 21-ата минута. Исмаила Сар пропиля великолепен шанс да изравни през втората част. Родриго се възползва от неразбирателство между Камара и Самир, за да удвои аванса на гостите в 73-ата минута. Пет минути преди края Джак Харисън отбеляза трети гол за тима на Джеси Марч.

След този резултат Лийдс е на 9 точки от зоната на изпадащите, а Уотфорд е предпоследен, на шест точки от 17-ия Евертън.

Снимки: Gettyimages