Страхотен гол на Алмирон осигури 10-ата победа за сезона на Нюкасъл

Нюкасъл постигна 10-ата си победа през сезона в Премиър лийг, след като се наложи с 1:0 в домакинството си на Кристъл Палас. Така "Свраките" продължиха със силните си изяви през пролетта, с които отдавна си гарантираха оставането в елита. Героят тази вечер на "Сейнт Джеймсис Парк" бе Мигел Алмирон, който вкара единствения гол в мача в 32-ата минута.

Парагваецът бе един от най-активните още от самото начало на двубоя. В 7-ата минута опасен негов удар бе спрян от защитник пред вратата.

В 32-ата минута Алмирон направи страхотен пробив по дясното крило, нахлу в наказателното поле и с още по-красив изстрел в далечния ъгъл не остави шансове на вратаря за 1:0.

Само четири минути по-късно крилото можеше да удвои преднината на своя тим, но негов опасен шут бе спасен от вратаря.

Най-добрата възможност за гостите дойде в 64-ата минута, когато Уилфрид Заха се озова на добра позиция, но ударът му бе встрани от вратата.

В крайна сметка Нюкасъл се поздрави с успеха и събра актив от 40 точки, като заема 11-ото място в класирането. Кристъл Палас пък остава на 14-ата позиция с 37 точки.

Снимки: Gettyimages