Късен гол доближи Дженоа до спасението

Отборът на Дженоа постигна много важна домакинска победа с 1:0 над прекия си конкурент Каляри в двубой от 34-ия кръг на Серия "А". Това е едва трети шампионатен успех за „грифоните“ през този сезон, като с него те прекратиха серията си от три загуби. „Рособлу“ пък допуснаха шесто поражение в последните си седем срещи.

Милан Бадел отбеляза единствения гол в двубоя в 89-ата минута, когато се възползва от разбъркване в противниковото наказателно поле. Сардинците пък бяха най-близо до попадение в 48-ата минута, когато гредата спря далечен шут на техния капитан Жоао Педро. След тази победа Дженоа се доближи до спасителното 17-о място, на което се намира именно Каляри. Генуезците са на предпоследната 19-а позиция в класирането с актив от 25 точки, докато днешният им опонент има само три пункта повече на своята сметка.

Снимки: Imago