Каляри записа важна победа в битката за оцеляване

Каляри постигна много ценен домакински успех в борбата си за оставане в Серия "А", след като надделя с минималното 1:0 над Сасуоло в ранния мач от съботната програма на 33-ия кръг в италианския елит. Така тимът прекъсна черната си серия от пет загуби.

Сардинците определено бяха по-добрият отбор през първото полувреме, като заслужено взеха аванс в 42-ата минута, когато Алесандро Дейола беше точен с глава след центриране на Разван Марин. Три минути по-късно Жоао Педро също се разписа, но голът му не беше зачетен поради засада. След почивката “рособлу” намалиха темпото, но можеха да стигнат до втори гол в добавеното време, когато топката рикошира във Филип Джурич, след което срещна страничната греда. При ответната си атака “неровердите” можеха да отбележат изравнително попадение, но Андреа Консили запази преднината на своя тим, спасявайки опасното воле на Джакомо Распадори.

С тази победа Каляри все още е на 16-ото място в класирането с 28 точки, но се отдалечи на шест от зоната на изпадащите. Сасуоло остана на 9-ата позиция с 46 пункта.

Снимки: Gettyimages