Сигма отказа Спарта (Пр) и Мартин Минчев от битката за титлата

Сигма (Оломоуц) нанесе неприятна загуба на отбора на Спарта (Прага). Възпитаниците на Вацлав Илек се наложиха с 2:0 над тези на Павел Върба в срещата от междинния 30-и кръг на първенството на Чехия. По този начин те до голяма степен отказаха своя съперник от битката за титлата.

Българският национал Мартин Минчев този път остана резерва за Спарта и се появи в игра в 79-ата минута на мястото на Хараслин, но не успя да има голям ефект върху развитието на мача за малкото време, което прекара на терена.

Иначе Сигма стигна до успеха с два ранни гола, дело на Радим Брайте в 7-ата и Вит Бенеш в 11-ата минута.

След тази загуба Спарта остава на 3-ото място с 66 точки и изостава на цели 7 от лидера Славия (Прага). Сигма пък се изкачи на 9-ото място с 37 точки.