Спарта е на финал за Купата на Чехия, Минчев помогна за зрелищния обрат

Спарта (Прага) стигна до финала за Купата на Чехия. Тимът на Павел Върба елиминира Яблонец след изключителна драма. Домакините губеха с 2:3 до петата минута на добавеното време, когато Томаш Чванчара прати двубоя в продължения. В тях Спарта вкара още един гол и се наложи с 4:3.

Мартин Минчев изигра важна роля за триумфа на отбора от Прага. Българският национал се появи като резерва в 77-ата минута, а в самото начало на продълженията именно той подаде на Адам Хложек, който вкара победното попадение.

Преди няколко дни Спарта трябваше да гостува на същия съперник в първенството, но двубоят беше отложен заради падналия сняг. Днес Томаш Малински изведе Яблонец напред в 35-ата минута, а в края на полувремето Чванчара се разписа за 2:1. Ладислав Крейчи вкара второ попадение за Спарта в 47-ата минута и изглеждаше, че всичко си идва по местата. В рамките на 7 минути обаче Милош Кратохвил и Давид Степанек доближиха гостите до крайния успех.

Минчев се появи на мястото на Крейчи в 77-ата минута. Той участва в атаката за гола на Чванчара за 3:3, а на старта на продълженията подаде на Хожек, който донесе инфарктната победа на Спарта.

В другия полуфинал един срещу друг ще се изправят Храдец Кралове и Словачко. Финалът е насрочен за 4 май.