Мартин Минчев с гол за победа на Спарта

Българският нападател Мартин Минчев вкара гол при победата на Спарта (Прага) с 3:1 у дома срещу предпоследния в класирането ФК Пардубице в мач от 25-ия кръг на чешкото първенство. Минчев се появи в игра в 82-рата минута и само три минути по-късно реализира попадение за 2:0. Ладислав Крейчи бе дал аванс на столичани в резултата с гол в 60-ата минута, а появилият се в игра през втората част Лукаш Хараслин бе точен за 3:0 в 89-ата. Във втората минута на добавеното време гола на утехата за гостите отбеляза резервата Павел Черни.

Спарта е на финал за Купата на Чехия, Минчев помогна за зрелищния обрат

Минчев порази целта с удар от съвсем близко разстояние след центриране отдясно на Хараслин, при което стражът на гостите се размина с топката и това улесни доста задачата за българина. След това юношата на Черно море имаше участие и за третия гол на тима си.

Спарта е на трето място в класирането с 54 точки, на 6 зад втория Славия (Прага), който загуби днес като гост с 0:1 от Слован (Либерец). Водач е Виктория (Пилзен) с 63 точки.

Снимка: InjuryTimeFootball / Twitter